Polonia Środa UKS Śrem 19.09.2015 W sobotę19 września o godzinie 11:00 odbył się trzeci mecz ligowy Orlików Starszych. Podopieczni trenera Fryderyka Haremskiego podejmowali u siebie zespół Warty Śrem. W ostatnim sezonie mierzyliśmy się z Wartą dwukrotnie i dwukrotnie Polonia okazała się zdecydowanie lepsza. I tym razem Polonia okazała się zespołem lepszy wygrywając 9:4. Jednak nie sam wynik był najważniejszy a gra naszego zespołu. Zwłaszcza druga połowa wyglądała bardzo obiecująco. Od pierwszej minuty Polonia chciała narzucić swój styl gry. Już w 5 minucie meczu Piotr Krajewski do pięknym uderzeniu z dystansu wyprowadza nasz zespół na prowadzenie. Niestety po strzelonej bramce coś się zacięło. Zawodnicy nie potrafili stworzyć sobie kolejnych sytuacji. Za to odważnie zaatakowała Warta co przynosi jej dwie strzelone bramki i prowadzenie 2:1. Na szczęście prowadzenie gości trwało tylko minutę. Bramkę na 2:2 po dobrze wykonanym rzucie rożnym zdobywa Marcel Walczak. Po pierwszej połowie mamy 2:2. Po przerwie poloniści bardzo zmotywowani przez trenera Haremskiego. Na szczęście dla naszej drużyny strzelanie już w 27 minucie zaczął Mateusz Rosiak. Finalizacja w drugiej części gry wyglądała nieco lepiej. Mateusz w ciągu 4 minut strzela w sumie 3 bramki po naprawdę ładnych i składnych akcjach naszego zespołu. Swoje sytuację zaczęli też wykorzystywać Jakub Góźdź oraz Mateusz Duszczak. W sumie Polonia zdobywa w drugiej części gry aż 7 bramek. Niestety przydarzyły się również błędy. Tracimy dwie bramki po błędach bramkarza, za brakło koncentracji. Ostatecznie Polonia wygrywa mecz 9:4. Mimo słabej pierwszej części gry należy pochwalić cały zespół przed wszystkim za to że po przerwie potrafili poprawić swoją grę w każdym elemencie o 100%. W następnym meczu Średzianie zmierzą się na wyjeździe z zespołem UKS-u Śrem. Obie drużyny do tej pory wygrały wszystkie swoje mecze więc zapowiada się bardzo ciekawe spotkanie. Braki strzelali: Mateusz Rosiak x4, Marcel Walczak x2, Jakub Góźdź, Mateusz Duszczak, Piotr Krajewski po jednej. Polonia wystąpiła w składzie: J. Węclewski, K. Mieloszyński, F. Hoffmann, P. Krajewski, M. Walczak, J. Góźdź, M. Duszczak, M. Rosiak, D. Rutkowski, W. Stratyński, K. Nowak.