Czwarty mecz ligowy W sobotę 26 września o godzinie 12:00 odbył się czwarty mecz ligowy Orlików Starszych. Podopieczni trenera Fryderyka Haremskiego mierzyli się na wyjeździe z zespołem UKS-u Śrem. Niestety w czwartej kolejce Polonia przegrywa z gospodarzem wysoko bo aż 10:3. Do przerwy poloniści przegrywali zaledwie 2:1 i wszystko zapowiadało że będą walczyć o zwycięstwo. To się jednak nie udało i po raz pierwszy w tym sezonie schodzą z boiska jako przegrani. Od pierwszej minuty gospodarze mieli optyczną przewagę jednak nasi chłopcy bardzo dobrze bronili własnej bramki i atakowali z kontrataku. Obie drużyny stworzyły po kilka dogodnych sytuacji jednak bramki padły dopiero w 20 minucie. Po błędzie obrońców niefortunnie spada pod nogi napastnika UKS-u i mamy 1:0. Dwie minuty później mamy już 2:0 po raz kolejny szczęśliwie dla gospodarzy po wybiciu piłki przez naszego obrońcę ta odbija się od gracza ze Śremu i mamy 2:0. W ostatniej minucie pierwszej części gry nadzieje w końcowy sukces polonistów przywraca Wiktor Staratyński po pięknym golu sprzed pola karnego. Wynik do przerwy 2:1. Wydawało się że będzie to pozytywny sygnał dla naszych graczy że ten mecz można jeszcze wygrać. Niestety przez chęć strzelenia jak najszybciej bramki wyrównującej dość mocno pogubiliśmy się w ustawieniu oraz grze obronnej, która tak dobrze wyglądała na początku meczu. Gracze ze Śremu bardzo dobrze wykorzystali nasze błędy strzelając bramkę za bramką. Dopiero pod koniec meczu poloniści zaczęli grać tak jak naprawdę potrafią. Świetną zespołową akcję kończy Kacper Mieloszyński i w ostatniej minucie po dobrze rozegranym rzucie rożnym piękną bramkę z około dwudziestu metrów zdobywa Marcel Walczak. Ostatecznie przegrywamy w Śremie aż 10:3. Po tym meczu było widać ile mamy jeszcze do poprawienia przed meczem rewanżowym. W następnym meczu Średzianie zmierzą się z zespołem AVI Kamionki. Miejmy nadzieję że chłopcy bardzo szybko zapomną o ostatnim występie i w meczu z Kamionkami pokażą na co ich stać i co potrafią. Polonia wystąpiła w składzie: J.Węclewski, K. Mieloszyński, F. Hoffmann, P. Krajewski, M. Walczak, J. Góźdź, M. Duszczak, M. Rosiak, K. Robak, W. Stratyński, K. Nowak.