pierwszy mecz ligowy W sobotę 5 września o godzinie 11:00 odbył się pierwszy mecz ligowy Orlików Starszych. Podopieczni trenera Fryderyka Haremskiego podejmowali na własnym boisku zespół Kotwicy Kórnik. W ostatnim sezonie mierzyliśmy się z Kotwicą dwukrotnie i dwukrotnie Polonia okazała się zdecydowanie lepsza. Dla zawodników jak i trenera było ważne aby dobrze zacząć nowy sezon w którym celem jest awans do grupy mistrzowskiej. Od pierwszej minuty Polonia chciała narzucić swój styl gry. Średzianie tworzyli akcję za akcją jednak jako pierwsza bramkę zdobywa Kotwica po fatalnym błędzie naszego bramkarza Jana Węclewskiego. Stracona bramka rozdrażniła naszych graczy którzy od razu rzucili się do ataków. Niestety chłopcy tego dnia mieli problem z finalizacją stwarzanych sytuacji. Dopiero w 8 minucie zaczęli strzelać. W ciągu 30 sekund strzelamy dwie bramki i wychodzimy na prowadzenie. Autorami bramek są Marcel Walczak oraz Jakub Góźdź. Mimo ciągłych ataków więcej bramek w pierwszej połowie nie oglądamy. Po przerwie poloniści mięli jeszcze większą przewagę, zespół gości rzadko kiedy wychodził z własnej połowie. Na szczęście dla naszej drużyny strzelanie już w 27 minucie Mateusz Rosiak. Finalizacja w drugiej części gry wyglądała nieco lepiej. Mateusz w ciągu 8 minut strzela w sumie 3 bramki po naprawdę ładnych i składnych akcjach naszego zespołu. Na pięć minut przed końcem meczu dwie piękne bramki z dystansu zdobywa nasz obrońca Piotr Krajewski. Ostatecznie Polonia wygrywa swój pierwszy mecz w nowym sezonie 7:1. Mimo słabej skuteczności wygrana i trzy punkty bardzo cieszą zawodników oraz trenera Haremskiego. W kolejnym meczu Polonia zmierzy się z zespołem Kłosa Zaniemyśl. Polonia wystąpiła w składzie: J.Węclewski, K. Mieloszyński, F. Hoffmann, P. Krajewski, M. Walczak, J. Góźdź, M. Duszczak, W. Stratyński, M. Rosiak, K. Robak.